1,000.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Salon Dekorasyonu
Buradasınız: Anasayfa / Blog
17 Ocak 2020, Cuma
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu için püf noktalar; Dekorasyon denilince ilk aklımıza gelen salonlar olur. Dekore edilen ilk yer, konukları ağırladığımız ortak yaşam alanıdır.  Türkiye’de salonlar, minimum 12 metrekareden oluşur. Uygulanacak tasarımda, stil ve tarza göre bir salon dizayn edilirken beğenilerimizi, kişiliğimizi ya da karakteristik unsurları da dekorasyonumuza taşırız.
Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu için püf noktalar;

Dekorasyon denilince ilk aklımıza gelen salonlar olur. Dekore edilen ilk yer, konukları ağırladığımız ortak yaşam alanıdır.  Türkiye’de salonlar, minimum 12 metrekareden oluşur. Uygulanacak tasarımda, stil ve tarza göre bir salon dizayn edilirken beğenilerimizi, kişiliğimizi ya da karakteristik unsurları da dekorasyonumuza taşırız.

Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, aileniz ve sizin için mobilyaların rahatlığıdır. Yoğun iş hayatı, trafik ve stres bizleri yorduktan sonra evimize geldiğimizde rahatlamak isteriz. Bu nedenle satın aldığımız mobilyalar ve kullandığımız yatak çok önemlidir.

Salon Dekorasyonu Unsurları

salon dekorasyonu-kulis mobilya

Salon dekorasyonu için, duvarlar, döşemeler, tavan dekoru, mobilya ve aksesuarlar, kullanılan renkler, önemli detaylardır. Şık bir salon dekorasyonu için bu unsurları göz önünde bulundurmamız gerekir. Evlerimizin en özenilen biricik ortak yaşam alanları, salonlardır.

İhtişamlı ve görkemli aksesuarlar burada yer alır. Bunun yanı sıra minimalist ve sofistike bir salon dekorasyonu ile fark yaratmayı da tercih edebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız her dekorasyon tarzına uyacak koltuklarımızı https://kulis.com.tr/urun-kategori/5/koltuk link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Salon dekorasyonu, farklı stil ve tarzları içinde bulundurur. İspanyol dekorasyonu, kırsal tasarımlar, rustik ya da akdeniz stili, minimal veya avangard gibi farklı stil öğelerini bir araya getirerek eklektik bir tarz yakalayabileceğiniz gibi, sadece kolonyal tarz bir salon dekore etmeniz de mümkündür.

Bir salon dekorasyonu oluştururken çok fazla eşya ve aksesuar kullanmayı tavsiye etmiyoruz. Kalabalık eşyaların bulunduğu odalarda mobilyalarınız kendini göstermeyecektir.

Feng Shui Dekorasyon Önerileri

salon dekorasyonu-kulis mobilya

Feng Shui dekorasyonu bilindiği gibi pozitif enerjinin hakim olduğu, sade tasarımların yer aldığı, kalabalık eşyaların göz yormadığı, rahatlamanız ve kendinizi arınmış hissedeceğiniz dekorasyon stilidir.

Yenilik yapmak ve evinizi, daha ferah ve iç açıcı bir atmosferle dizayn etmek istiyorsanız salon dekorasyonundan başlamanız önerilir.

Salon Dekorasyonu için Simetri ve Asimetri

salon dekorasyonu-kulis mobilya

Salon dekorasyonunda simetri uyumunu kullanmayı tercih eden kişiler için klasik stil öğeleri, asimetrik detaylarla fark yaratmak isteyen kişiler için geometrik formların ağırlıklı kullanıldığı modern ve minimalist tasarımlar kullanılabilir.

Salon Dekorasyonu için renk seçimi

Sade ve gözü yormayan renkler, salon dekorasyonunda huzur veren bir atmosfer oluşturur. Kahverengi tonları, krem ya da bej gibi renkler de natürel renkler arasındadır. Doğal renk ve dokularla huzur bulabileceğiniz bir atmosfer oluşturmak mümkün iken, rahatlık sunan mobilyalarla işlevsellik unsurları bir araya getirilerek tamamlanan bir salon dekorasyonu, sizin için en ideal dekorasyon tarzı olacaktır.

Mobilya ve Aksesuarlar

salon dekorasyonu-kulis mobilya

Salon dekorasyonu için kullanılan doğal renkler, dingin ve huzur veren bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştırır. Toprak tonlarını ön plana çıkaran oldukça sade ama etkili bir çizgi yakalamış bir salonda aradığınız huzuru bulabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda, yumuşak tonlarıyla içinizi okşayan kahverengi ile krem tonlarının ahengi mükemmel bir uyum olacaktır. Işıltılı bir avize seçimiyle, klasik öğeleri Country stilde buluşturan salon, size saatlerce çıkmak istemeyeceğiniz sıcak bir yaşam alanı sunar. Özellikle bir bahçeye sahip kişiler için vazgeçilmez stillerden biri olan Country stil, doğa ile iç içe olmayı sevenleri de cezbedecektir.

Kulis Mobilya olarak, sizler için her tarza hitap edecek bahçe aksesuarlarımızı https://kulis.com.tr/urun-kategori/20/bahce-mobilyalari hazırladık. Klasik öğe olarak sehpalar, hem dekoratif hem işlevsel nitelikleri barındırır. Tarzınıza uyacak orta sehpa modellerimiz için https://kulis.com.tr/urun-kategori/15/orta-sehpa linkini inceleyebilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın