1,000.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Dekorasyon İçi̇n Neden Özel Yapım Mobi̇lyalar Terci̇h Edi̇lmeli̇?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
20 Ocak 2020, Pazartesi
Dekorasyon İçin Neden Özel Yapım Mobilyalar Tercih Edilmeli?
Dekorasyon İçin Neden Özel Yapım Mobilyalar Tercih Edilmeli? Hem Türkiye’ de hem de Dünya üzerinde 2000’li yıllardan sonra özel yapım mobilya üretimleri konusuna rağbet artmış durumdadır. Kendi tasarımları ile şekillenen ofislerde çalışmak, evlerde yaşamak isteyen kişiler için alternatifler artık çok fazladır.
Dekorasyon İçin Neden Özel Yapım Mobilyalar Tercih Edilmeli?

Dekorasyon İçin Neden Özel Yapım Mobilyalar Tercih Edilmeli?

Hem Türkiye’ de hem de Dünya üzerinde 2000’li yıllardan sonra özel yapım mobilya üretimleri konusuna rağbet artmış durumdadır. Kendi tasarımları ile şekillenen ofislerde çalışmak, evlerde yaşamak isteyen kişiler için alternatifler artık çok fazladır. Bu noktada müşteriler tasarım gücüne ve bütçesine göre farklı tercihler yapabileceklerdir.

Özel yapım mobilyalar özellikle son 20 yıldır dekorasyon alanında çok fazla kullanılmaktadır. Özel mobilyaların ayırt edici özelliklerinden dolayı müşteriler dekorasyon alanında özel yapım mobilyalara yönelmektedirler.

Özel yapım mobilyaların ayırt edici özellikleri

 

mobilya-dekorasyon-kulis mobilya

  • Farklı fikirler ve istekler tek bir mobilya üzerinde uygulanabilmektedir. Kendi fikirlerinizi çalışacak olduğunuz üretici firma ile paylaşıp sentezleme çalışması yaparak ve fikir alışverişinde bulunarak ortaya renkli ve özgün tasarımlar çıkarılabilmektedir. Bu ürünler hem görsellik hem de estetik açıdan hem sahiplerinin hem de görenlerin çok memnun kalmasını sağlar.
  • Özel yapım mobilyalar herhangi bir iç mimar kataloğunda, bir mobilya mağazasında ve sanal dükkânda yer almadığı için hem kişiye özel bir ürün hem de tamamen orijinal olmasıyla dikkat çekiyor. Özel yapım mobilyaların her biri başlı başına dekoratif bir ürün olarak kullanılabileceğinden dolayı elde edilen özgünlük sayesinde bütün mekânlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir.
  • Özel yapım mobilyalar tek bir seçeneğe bağlı kalmayarak içerisinde farklı moda akımlarının birleşimine ev sahipliği yapabilmektedir.

Günümüzde özellikle evlerde özel mobilyalar tercih edilmesinin sebebi kullanım alanlarının yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır. Banyo, mutfak gibi alanlarda kullanılan malzemeler zenginleştirilerek hem daha estetik bir görüntü elde edilmeye çalışıldı hem de daha kullanışlı alanlar oluşturulmaya çalışıldı.

Evin dekorasyonu sırasında genellikle birden çok işlevi barındıracak özel yapım mobilyalar tercih edilmektedir. Örneğin; isteğe bağlı olarak açılıp yatak haline dönüşen, bir kısmı kütüphane olan, yukarı kaldırıldığında masaya dönüşen özel tasarımlar kullanılabilmektedir.

Dar alanlar için küçük bir mandal aparatı sayesinde yukarıya kaldırıldığında masaya dönüşebilen özel tasarım mobilyalar tercih edilebilmektedir. Bunların yanı sıra özel yapım mobilyalarda en çok dikkat edilmesi gereken nokta renk seçimidir. Özellikle dar alanlar için mobilyalarda açık renk ile yansıtıcı malzemeler tercih ederseniz mekanın daha ferah ve geniş olmasını sağlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın