1,000.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Mobi̇lya Ve Dekorasyon Uyumunda Sehpaların Önemi̇
Buradasınız: Anasayfa / Blog
21 Ocak 2020, Salı
Mobilya ve Dekorasyon Uyumunda Sehpaların Önemi
Mobilya ve Dekorasyon Uyumunda Sehpaların Önemi Mobilya ve dekorasyon uyumu için sehpalar önemli bir yer tutar. Sehpalar, dekorasyonun vazgeçilmezidir. Hem görünüm olarak dekorasyonun  tamamlayıcısı, hem de işlevsel yönüyle hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir.
Mobilya ve Dekorasyon Uyumunda Sehpaların Önemi

Mobilya ve Dekorasyon Uyumunda Sehpaların Önemi

Mobilya ve dekorasyon uyumu için sehpalar önemli bir yer tutar. Sehpalar, dekorasyonun vazgeçilmezidir. Hem görünüm olarak dekorasyonun  tamamlayıcısı, hem de işlevsel yönüyle hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir.

Yaşam alanlarımıza zevkli bir görünüm kazandırmak için mobilya ürünlerinin vazgeçilmez ve gizli kahramanları sehpalardır. Evlerimizde güçlü bir atmosfer yaratmak için, genel dekorasyon anlayışına ve evin bütününe uyumlu aksesuarlar önemli unsurlardır. İlham veren ve fark yaratan bir stile imza atmak içinse sehpalar sandığınızdan çok daha fazla rol üstlenir. Doğru tasarımlarla, doğru konumlandırılmış sehpalar, evlerin stiliyle bir uyum içinde olduğunda yaşam alanlarındaki odak noktasını değiştirir.

Mobilya ve dekorasyon uyumunda işlevsellik ve estetik

 

Yaratıcı dokunuşlarla farklı bir tasarım yaratan sehpalar, evinize ihtişam getirebilir. Sehpalar, her ne kadar işlevsel özellikleriyle ön plana çıksa da estetik yönüyle de mobilya ve dekorasyonunuza karakter kazandırır. Bazen evin merkezine yerleşen bir orta sehpa bazen çay saatlerinizin yardımcısı olarak ortaya çıkan aksesuarlardır. Mobilya ürünü olarak önemli bir tamamlayıcı görevindedir. Sehpa seçimi yaparken mobilyaların ve dekorasyonun bütünüyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. İşlevsel özellikleri kadar şıklığıyla da fark yaratan tasarımları tercih etmeniz gerekir.

Kulis Mobilya sehpa modellerimiz için https://kulis.com.tr/urun-kategori/15/orta-sehpa linkini tıklayabilirsiniz.

Sehpalar Evin Renk Uyumuna Göre Seçilmedir

Sehpalar, evin renk uyumuna göre seçilmedir. Dekorasyonun odak noktası olan sehpalar farklı stil anlayışına sahip olursa evin bütününe sahip ambiyansı bozacaktır. Renk ahengi başarılı bir şekilde tamamlandığında ortaya uyumlu bir dekorasyon anlayışı çıkar. Sehpa seçiminde de renk uyumu, evin genel atmosferiyle bir bütünlük yaratacaktır. Örneğin; açık renk tonlarında bir dekorasyonunuz var ise seçimlerinizi doğal tonlar, ahşabın ön planda olduğu tasarımlar olarak yapabilirsiniz. Eğer daha ihitşamlı bir hava yaratmak istiyorsanız alışılmışın dışına çıkarak cesur tasarımlar ve renkler de tercih edebilirsiniz.

Sehpanız, evinizin merkezi olsun

Küçük dokunuşlar ile sehpanızı kendinize özel bir tasarım haline getirebilir, evin merkez noktası yapabilirsiniz. Sehpanızda kitap ve gazetelere yer vermeyi, taze meyvelerle canlandırmayı ve aksesuarlarla güçlendirmeyi seçebilirsiniz. Sehpanızın ortasına koyabileceğiniz bir tepsi veya kase ile aksesuarlarınız için bir alan yaratabilirsiniz.

Evinizin merkezi olan sehpanızı bahar mevsiminin ilham veren enerjisiyle canlandırabilirsiniz. Orta sehpa üzerine yerleştirilmiş biraz taze çiçek ve ihtişamlı bir vazo ile doğal bir atmosfer de yaratabilirsiniz. Lale, veya zarif görünümü, mis kokusuyla papatyaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca yeşil yapraklı bitki veya son zamanlarda dekorasyon seçimlerinde sıklıkla karşılaştığımız kaktüsler de uygun olacaktır.

 

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın