1,000.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Lüks Mobi̇lya
Buradasınız: Anasayfa / Blog
31 Ağustos 2020, Pazartesi
Lüks Mobilya
Lüks mobilya, aslında mobilyaların en kaliteli malzemeler kullanılarak el işçiliği ile sınırlı sayıda üretilen mobilyalar için kullanılan bir terimdir. Lüks olan mobilyalar fabrikasyon şeklinde üretilen mobilyalardan farklı olarak kişiye özgü şekillerde tasarlanmışlardır.
Lüks Mobilya

Lüks mobilya, aslında mobilyaların en kaliteli malzemeler kullanılarak el işçiliği ile sınırlı sayıda üretilen mobilyalar için kullanılan bir terimdir. Lüks olan mobilyalar fabrikasyon şeklinde üretilen mobilyalardan farklı olarak kişiye özgü şekillerde tasarlanmışlardır. Kaliteli malzemeler ile el işçiliği kullanılarak üretilir. Dolayısıyla da zevklerinizi, kişiliğinizi ve yaşam tarzınızı yansıtırlar. Arkadaş çevrenizin ve ailenizin sizin ile özdeşleştireceği ve tüm ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilecek olan bir yaşam alanı yaratmak istediğinizde lüks olan mobilyalardan faydalanmanız en doğru seçim olacaktır.

Lüks Mobilyaların Sağladığı Avantajlar

luks mobilya

Lüks mobilyanın sağlayacağı en büyük avantaj yaşam alanınızı size özgü, sizi yansıtan bir mekân haline getirmelerini sağlamalarıdır. Elbette ki lüks olan mobilyaların üretimlerinde en kaliteli malzemelerin kullanılması ve el işçiliği ile üretilmesi, tasarımının özgün olması, farklı olması; kullanıldıkları mekânı gösterişli, örneklerinden farklı, lüks mekân ve mobilyalar olmasını sağlayacaktır.

Lüks mobilya üretiminde kullanılan malzemelerin ve işçiliğin kaliteli olması da bu mobilyaları alternatiflerine göre daha uzun sürelerce kullanmasını sağlayacaktır. Hatta da lüks olan mobilyalar elden geçirilip ilk sahiplerin çocukları hatta torunları tarafından da kullanılmaya devam edilir. Duygusal olarak özel, antika ve maddi açıdan da değerli mobilya oldukları için örnek teşkil ederler. Dolayısıyla da lüks olan mobilyalara yatırım yapıldığında aynı zamanda da geleceğe bir yatırım yapılmış olacaktır.

Genelde kaliteli ahşaplar kullanılır ve el işçiliği, oyma ön plana çıkacak şekilde üretilir. Lüks mobilyalar bakımları yapıldığı takdirde uzun ömürlü ve dayanıklı mobilyalardır. Dolayısıyla mobilyalarınıza yaptığınız yeni düzenlemelerinize uyum sağlaması ve bu esnada zarar görmemeleri de çok büyük bir avantajdır. Kısaca lüks mobilya, özellik olarak kişiye özel ve klasik tarzda olan, farklı alan ve tarzlarda kullanılabilen mobilyalardır. 

Lüks Mobilya Fiyatları

lüks mobilya

Lüks mobilyaların fiyatları tabii ki fabrikasyon mobilyalara kıyasla daha yüksek bir miktarda olacaktır. Fakat daha kullanışlı olmaları, dayanıklı olmaları, dekorasyona katkısı ve kullanım süresinin uzunluğu bu lüks mobilyaların diğer mobilyalara kıyasla biraz daha yüksek fiyatlı olmasının nedenidir. Örnek verilecek olursa aldığınız ve tasarımında kendi zevkinizi barındıran mobilyalar, kullanılan malzemelerinizin kaliteleri ve de ihtiyaçlarınızı tam karşılayacak şekilde ürünler olmalarının sayesinde 20-30 yıl süreyle kullanılır. Fakat fabrikasyon mobilyalar yaklaşık 7-8 yıl sonra ömürlerini doldurur. Bu açıdan bakılacak olursa lüks mobilyalar aslında daha hesaplıdır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın